Rok 2014

Závody rok 2014

V ukončené sezoně 2014 Sokol I Prostějov oddíl Judo absolvoval více než 38 závodů. Nejlépe hodnoceným judistou je Jakub Vejmola, který se zúčastnil 17 závodů z toho získal 4x zlato, 8x stříbro a 5x bronz. Druhým nejlepším sokolem je Matyáš Roubík z účastí na 21 závodech a získal 6x zlato, 2x stříbro a 2x bronz. Třetí oddílové místo obsadil Pavel Burget z účastí na 17 závodech z toho získal 4x zlato, 3x stříbro a 5x bronz. A na čtvrtém místě skončil Stanislav Macák z účastí na 11 závodech 3x zlato, 3x stříbro a 3x bronz. Pátý byl Ondřej Němec, šesté místo si rozdělili Adela Žáková, Simona Janečková a Samuel Valenta, deváté místo Martin Pazdera, desáté místo Dominik Pohl a Jiří Pazdera, dvanácté místo Erik Pospíšil a Táňa Navrátilová. Další pořadí v oddíle si účasti na závodech rozdělili Martin Znojil, Martin Němec, Jiřina Frýbortová, Šimon Skopal, Radim Götz, David Dvořák, Adéla Palečková.

Tito všichni mladí Sokoli předvedli velké nasazení v uplynulém roce a určitě budou i nejen v tom dalším pokračovat, a předvádět stále lepší výkony a tréninkové nasazení. "Pokud tito svěřenci vydrží v chuti k tomuto sportu a vydrží jim zdraví, tak mohou pomýšlet na ty nejvyšší příčky i v tak velké konkurenci."

Zdeněk Gottwald

JUDO Sokol I Prostějov bral medaile v Dobré

V sobotu 13. 12. 2014 Judisté Sokolu 1 Prostějov zářili v Dobré u Frýdku-Místku, konal se zde poslední turnaj sezóny a Prostějovská sestava se vypravila v silné sestavě. V nejmladších se předvedli podle své váhové kategorie Pavel Burget, který krásným výkonem v silně obsazené kategorii skončil na 4. místě. Martin Pazdera zářil a dařilo se mu držením na zemi porážet soupeře a obsadil 3. Místo. Stanislav Macák zaváhal pouze jednou ve finále a obsadil tak 2. Místo. Na svých prvních závodech Filip Čépe ukázal velký talent a dokázal vzdorovat kvalitním soupeřům s letitou praxí i do skončení časového limitu a dokázal se umístit na 4. místě.

Za mladší žáky Sokol reprezentoval Matyáš Roubík, kterému se zde sešla špička žákovského juda. Roubík dokázal porazit i technicky vyspělejšího soupeře ale body mu stačili pouze na bramborovou medaili a skončil tak na 4. místě.

Za starší žáky jsme měli želízka v ohni. Ondřej Němec nádherným výkonem zaváhal pouze v jednom zápase, kde po skončení časového limitu rozhodovali body, obsadil tak 2. místo, a jako přes kopírák v st. žákyních vybojovala stejné 2. místo Simona Jeřábková, další Adéla Žáková se nedala bez boje a u její váhové kategorie rozhodovaly vždy těsné body po skončení časového limitu pro soupeřky a obsadila tak 3. místo. Všichni tak potvrdili připravenost na start ve starší věkové kategorii „dorostu“.

Na závěr celou výpravu čekal souboj družstev, kde se mohli posouvat věkové kategorie a v početné výpravě jsme mohli obsadit sedm z deseti váhových a věkových kategorií. Za benjamínky nám chyběl závodník ve váze do 25 kg, do 30 kg startoval Pavel Burget, do 35 kg Martin Pazdera, v ml. žácích do 35 kg Filip Čépe, do 40 kg Stanislav Macák, do 45 Matyáš Roubík, za st. žáky nám chyběly do 45 a 50 kg, do 60 kg se střídali Ondřej Němec a Adéla Žáková, nad 60 kg Simona Jeřábková. Každý tuto velkou atmosféru turnaj družstev zažil poprvé a bodovali. Nádherným výkonem vybojovali 5. místo mezi elitou Moravy. „Jsem rád, že jsem mohl sledovat, jak se tvoří úžasná parta mladých lidí, kteří se podporují a drží při sobě“ vytvořili tak úžasnou atmosféru Juda Sokol I Prostějov při které všichni svými výkony excelovaly a dokázali tak získat cenné body pro družstvo.

 

 

Judo Sokol I Prostějov získal 3 zlaté na Mikulášském turnaji v Karviné

 

V sobotu 6. 12. 2014, kdy slaví svátek Mikuláš, uspořádala Karviná k tomuto svátku turnaj v Judu. Judo Sokol I Prostějov reprezentovalo 6 jeho závodníků. Za starší žáky měl Prostějov talentovaného Ondřeje Němca, který ve své váhové kategorii nenašel konkurenci a všechny své soupeře zdolal před skončením časového limitu na ipon a obsadil tak 1. místo.

Jako druhá za Prostějov se představila za starší žákyně Simona Jeřábková, která také nenašla svého přemožitele a obsadila tak ve své váhové kategorii 1. místo. Další z Prostějova, byl Matyáš Roubík, který v mladších žácích bez jediného zaváhání obsadil 1. místo ve své váhové kategorii. V kategorii mladších žáků Jiří Pazdera ve své váze po zaváhání v prvním zápase nakonec obsadil skvělé 3. místo.

Za kategorii mláďat Pavel Burget také nezklamal a po úvodním neúspěchu obsadil ve své váhové kategorii výborné 3. místo. Druhý v této kategorii Martin Pazdera podal nádherný výkon, ale stačilo to pouze na skvělou ne moc oblíbenou bramborovou medaili.

Všichni tito závodnici Judo Sokol I Prostějov jsou nadějemi na velké úspěchy našeho oddílu, kdy k tomuto přispívají velkou mírou jejich rodiče, kteří také obětují svůj čas se jim tímto věnovat a doprovází je na tyto soutěže. Tímto bych chtěl vzpomenout na výborného rodiče Jaroslava Vejmolu, který nás v minulých dnech navždy opustil, ale zanechal spoustu své neuvěřitelné pozitivní energie v nás všech. Věřím, že jeho syn Jakub Vejmola, ale také ostatní Judisté Sokola vydrží tak úspěš kariéře a třeba i v budoucnu budou nadále reprezentovat nejen Judo Sokol I Prostějov, ale i Českou republiku.

foto: medailisté 1.místo Simona Jánečková, Matyáš Roubík, Ondřej Němec

Medsile pžípravek Brno

  Nástup prvního adventního víkendu není pro všechny dobou nástupu svátečního uklidnění, očekávání brzských krásných chvil u stromečku.
     Mladí judisté kategorie mláďat se 29. listopadu sešli v Brně, aby v  tělocvičně  místního SKKP absolvovali poslední letošní turnaj série závodů, které se tady letos uskutečnily. A jako by se v pomalu končící sezóně chtěli ještě mladí sportovci z České reubliky a Slovenska ještě pořádně ukázat, brněnské sportoviště praskalo ve švech.
     Do tohoto mumraje přijeli i tři zástupci prostějovského juda. Všichni nepatřili k favoritům, ale průběh bojů byl pro svěřence trenéra Gottwalda potěšitelný.
     Ve váze do 32 kg překvapila Adéla Palečková. V tréninku patří mezi nejlepší a nejpoctivější, ale závod v Brně byl  teprve jejím druhým.
Soutěž však odhalila její možnosti, prohrála v jediném zápase a 3. místo je velkým úspěchem. Zaujal názor jednoho z diváků:" To děvče se pohybuje na žíněnce hodně jako baletka, to je podívaná!"
     Ve váze do 26 kg potvrdil strmý růst výkonnosti Erik Pospíšil. Během sezóny dosáhl velké zlepšení a na tatami začal předvádět dobré judo. Druhé místo rozradostnilo nejen jeho, ale všechny, kteří sportovní růst tohoto sportovce sledují.
     Ve váze do 24 kg opět zaujal Jakub Vejmola. Tentokrát se mu však nepodařilo v rozhodujícím zápase porazit soupeře od Jihlavy, který je korunním princem Moravy této váhy. Po dramatickém boji až do samého závěru obsadil 2. místo a opět potvrdil příslušnost mezi špičkou.
     Když vyšli členové prostějovské ekipy do pošmourných, chladných brněnských ulic, přece jen je něco hřálo. Bylo to vědomí, že  prostějovská judistická líheň představila v moravské metropoli další z talentů, kteří se umějí prosadit v těžké konkurenci.Fotografie-Úspěšní judisté: zleva Erik Pospíšil, Adéla Palečková a Jakub Vejmola

HRANICE PČR

  Sobotu 22.listopadu měli ve svých kalendářích červeně zatrženou příznivci prostějovského juda. V nádherném sportovním komplexu NAPARIA v Hranicích se uskutečnila nejvyšší republiková soutěž mladších žáků v judu, Přebor České republiky. Tato mistrovská soutěž byla vrcholem, na který byla upnuta po celý rok pozornost judistů této kategorie. Jenom  účast  na šampionátu byla velkým vítězstvím, na tento finálový turnaj se mladí judisté museli kvalifikovat přes sérii bodovaných soutěží a teprve pořadí v dlouhodobé kvalifikaci opravňovalo sportovce k účasti na hranickém vrcholu sezóny. V České republice je registrováno 220 judistických oddílů a v kategorii mladších žáků 1564 judistů. Už při zvážení
tohoto faktu je obrovským úspěchem samotná účast reprezentanta Sokola I Prostějov na závěrečném veleturnaji. Tento husarský kousek se podařil Matyáši Roubíkovi ve váze do 42 kg.
     Výprava z hanáckého klubu, vedená trenéry Zdeňkem Gottwaldem a Martinem Sloukou,se vystoupení prostějovského želízka dočkalo už krátce po slavnostním zahájení. Působivé okamžiky při poslechu státní hymny a pohledu na vlajku ČR vystřídaly líté boje na tatami.
     Prostějovský zástupce se na mistrovském turnaji velice líbil. Příkladně bojoval, dřel s maximálním úsilím a jenom trocha štěstí mu chyběla k postupu do bojů o medaile. Ale už samotná účast na tomto turnaji je obrovským úspěchem.
     Úspěšný sportovec z Prostějova se o uplynulé soutěži, o dalších věcech kolem juda rozpovídal:"Na finálový turnaj bylo dostat se docela těžké. Rozhodly kvalifikační turnaje v Ostravě a Hranicích. Těší mě, že se to podařilo, že jsem tady mohl reprezentovat prostějovský klub. Zatím bylo mojím největším úspěchem Mistrovství Moravy 2012, kde jsem skončil bronzový. Od počátku kariéry se mi podařilo zatím vyhrát 23 turnajů.
Chci se judu dál věnovat s maximálním úsilím, sním i o účasti na Mistrovství světa nebo  olympiádě".
     Boj svého svěřence na vrcholovém turnaji judistů České republiky v dějišti šampionátu hlasitými radami z trenérské židle podporoval kouč
Zdeněk Gottwald. Po hranickém turnaji si spokojeně oddychl: "Matyáš Roubík je mezi mladšími žáky prvním rokem. Po 3. místě z moravského šampionátu z minulosti mu letos v nové kategorii chvíli trvalo, než se chytil, ale v druhé polovině sezóny se hodně zlepšil. Začal dělat skvělou techniku, začal o judu hodně přemýšlet a změna v myšlení se projevila na žíněnce".
     Matyáš Roubík je už dnes výraznou osobností prostějovského judistického sportu a vzorem mnoha mladších kolegů. A nadějí, o níž budeme v budoucnu určitě hodně slyšet.

Vsetín

V sobotu 15. 11. 2014 se oddíl zúčastnil velmi dobře obsazených závodů. V maldších žácích Matyáš Roubík obsadil va své váze 1.místo a prokázal tak obrovskou formu před mistrovstvím České republiky. Na perfektním 2.místě skončil Jakub Vejmola v přípravkách, na 3. místě potom Pavel Burget. Tito dva mladí judisté Sokola I Prostějov prokázali svou formu a odhodlání v další přípravě na další závodní kariéru.

Brno Přípravky

    V sobotu 8.listopadu přivítal tradiční brněnský turnaj kategorie mláďat početnou konkurenci judistických talentů. Mezi závodníky, kde byla i silná konkurence slovenských judistů nechyběli ani dva reprezentanti Sokola I Prostějov.
     Ve městě pod Špilberkem zaujal už výkon Erika Pospíšila ve váze do 28kg. Ukázal podstatné zlepšení výkonnosti a jeho 4.místo má perspektivu příštích větších úspěchů.
     Ve váze do 23kg svým vystoupením oslnil Jakub Vejmola. Předvedl suverénní výkon, který znamenal hladké vítězství v turnaji. Jeho výhry v zápasech byly krásnou ukázkou poctivého sportovního výkonu, Jakub se dočkal velkého potlesku na otevřené scéně a obsadil bez větší konkurence 1. místo. Truimf je ukázkou schopnosti celého prostějovského oddílu.

Judo Sokol I Prostějov  

O první listopadové sobotě 1.11.2014, se mladí moravští judisté ocitli v pohádkovém světě. Jejich turnaj Halloween match v Hranicích byl pořádán ve vskutku pohádkově krásném, novém Sportovním centru NAPARIA a kolem soutěžních tatami pobíhaly kromě rozhodčích a diváků i strašidelné postavy v děsivých maskách, které patří do pohádek a doby dušičkové, dnes už spíše nazývané doba Halloweenu.
     Konkurence mladých moravských judistů a cenné vavříny na turnaji přilákaly i kvarteto mladých prostějovských sportovců. Šlo o závodníky, kteří ve svých kategoriích patří po celou sezónu k nejlepším.
     V kategorii mláďat zaujal skvělým výkonem ve váze do 29kg Pavel Burget, Jediné zaváhání ho však přes sérii výher srazilo pod stupně vítězů na 4. místo. Obětavý a nadšený výkon podal ve váze do 38 kg i Stanislav Macák, ale bohužel ze základní skupiny nepostoupil a obsadil tak 6. místo.
     Ve váze do 22 kg se už prostějovská judistická líheň zapýřila zlatem. Jakub Vejmola opět potvrdil svoje letošní vynikající výsledky a po suverénním výkonu získal hladce 1. místo.
     Další obrovské radosti se svěřenci trenéra Zdeňka Gottwalda dočkali mezi mladšími žáky. Mladý judista Matyáš Roubík v Hranicích znovu ukázal svoji dlouhodobou vynikající výkonnost a v nabité konkurenci váhy do 38 kg prohrál těsně s jediným soupeřem. Podal skvělý výkon, jeho 2. místo, má punc zlata a všichni fanoušci juda v Prostějově se už těší na jeho vystoupení v bojích o nejvyšší titul v rámci České republiky, na konci tohoto měsíce.
Tento turnaj proběhne koncem listopadu v hale, kde probíhal i tento turnaj. Věřme, že i toto klání bude pro Prostějov stejně pohádkové, jako čerstvě získané kovy v halloweenském závodu

Mistrovství Mláďat na Slovácku 25.10.2014

Zase po roce výtečně a kvalitně obsazené závody mro nejmenčí judisty. Za JUDO Sokol I Prostějov se zde zúčastnil Jakub Vejmola, Šomon Skopal a Pavel Bzrget. Šimon Skolpal a Pavel Burget se proti velké konkurenci neprobojovali základní skupinou a skončili tak těsně před bránamy medajlových umístění. Jakub Vejmola nezklamal a po výborném vykonu kdy postoupil základní skupinou vybojoval ve své váhové kategorii 3.místo.

Štramberk 18.10.2014

Nakonec jsme jeli jen v počtu 4 kousků: Pavlík Burget, Staňa Macák, Patrik Bouchal a Marťa Pazdera
Pazdera. Byl to takový menší (necelá osmdesátka závodníků), ale poměrně
dobře obsazený a velice hezký turnaj. Odvezli jsme si dvě medaile -
Pavlík 1. místo, Staňa 3. místo.
Hotoví jsme byli chvíli po poledni, tak jsme se ještě vydali na
prohlídku Štramberka a zříceniny místního hradu. Kluci pak přemýšleli,
jestli to byly víc závody nebo víc výlet. Kdo nejel, udělal velkou chybu!

Dvě zlata pro JUDO Sokol I Prostějov

V Sobotu 11. 10. 2014 se konal turnaj přípravek Juda v Tvrdonicích na jihu Moravy. Za Judo Sokol I Prostějov, se zde zúčastnili, ve svých váhových kategoriích dva naši talenti, Jakub Vejmola a Pavel Burget. Tito prošli bez jediného zaváhání všemi zápasy a obsadili bezkonkurenční 1. místo. Tímto prokázali výbornou připravenost a formu, na nadcházející závěr sezóny, kdy proběhnou mistrovství republiky.

Minulí týden 4. 10. 2014 se také JUDO Sokol I Prostějov zúčastnil turnaje v Karviné.

V silném obsazení všech našich pět svěřenců dovezlo cenné kovy. V dorostenkách, Táňa Navrátilová ve své váhové kategorii obsadila 3. místo, starší žačka Simona Jeřábková obsadila 1. místo, starší žák Ondřej Němec skončil na 2 místě, mladší žák Matyáš Roubík obsadil 1. místo a v přípravkách Pavel Burget ve své váze skončil na 3. místě. Na těchto závodech se naši svěřenci odeprali hodně zápasů a mohli prověřit svou připravenost na závěr sezóny.

Tři bronzové v Olomouci, pro JUDO Sokol I Prostějov.

 

     O státním svátku28.září, zažila Olomouc střetnutí špičkových mladých judistů. V krásné, moderní sportovní hale Gymnázia Čajkovského se kromě silné konkurence judistických nadějí z České republiky a Polska, turnaje nazvaného "Olomoucký pohár" zúčastnili i prostějovští sportovci z oddílu Judo Sokol I Prostějov.

     V zápasech o nedělním dopoledni bojovali o cenné vavříny judisté v kategorii mláďat. Nejlépe si tam vedli Jakub Vejmola, který v kategorii do 25kg dokázal vyhrát svoji kvalifikační skupinu a po účasti v semifinále obsadil 3.místo.

     Stanislav Macák ve váze do 36 kg dosáhl na stejné vynikající 3. místo, když po postupu ze základní skupiny, bojoval v semifinále, tak dalším skvělým zářezem se přidal do výborné prostějovské bilance.

     Z dalších judistů kategorie mláďat dokázal ve váze do 40kg  vyválčit 4.místo Šimon Skopal a ve váze do 25kg se umístil na 5.místě Erik Pospíšil.

     O svátečním odpoledni si změřili síly judisté v kategorii mladších žáků. Svoji mimořádnou výkonnost a úroveň tím opět prokázal ve váze do 46 kg Matyáš Roubík, který se přidal ke dvojici kamarádů z dopoledního programu a jeho krásná bronzová medaile tak završila úspěch prostějováků.

Tečku za výsledky sportovců Sokola I.Prostějov nakonec udělal Martin Němec, který ve váze do 55 kg získal 5.místo.

     Sváteční neděle tak pro prostějováky měla trojitou bronzovou záři.

 

 

Poslední závody pro nejmenší Judisti sokolu 1 v Brně

Nejmenší Judisté sokol 1 Prostějov se v sobotu 7. 6. 2014 zúčastnili turnaje přípravek v Brně. Tento turnaj byl opět obsazen Judisty ze Slovenska, kde s těmito změřili síly i dva naši svěřenci. Jakub Vejmola ve váze do 23 kg obsadil 3. místo a Patrik Bouchal, ve své váze obsadil 4. místo. Na tomto turnaji bylo znát, že se zde utkali malí Judisté, kteří mají opravdu zájem o tento sport, proto tento turnaj byl obsazen velmi kvalitními závodníky. Naši svěřenci Judo sokol 1 Prostějov dokázali své vysoké kvality a doufám, že po prázdninách svůj talent znásobí dalšími vyhranými zápasy.

Judo Sokol I Prostějov v Jihlavě

Mladí judisté Prostějovského Sokolu v sobotu 31. 5. 2014 na výborně obsazených závodech v Jihlavě, vybojovali přední příčky. Ve váze do 23kg v kategorii mláďat obsadil Jakub Vejmola nádherné 2. místo, kdy všichni jeho soupeři byli velice vyrovnaní a nestačil pouze na jediného. V kategorii mladších žáků Matyáš Roubík ve váze do 38kg obsadil dělené 5. místo, kdy podal velmi dobrý výkon. Tyto závody byli poslední před prázdninami, tímto výkonem se opět zviditelnili Judisté Sokolu I Prostějov nesmazatelným písmem.

O týden dříve 24. 5. 2014 se konali mezinárodní závody v Kroměříži, kde se zúčastnilo několik zahraničních závodníků z Moldávie, Slovenska, Polska a Rakouska. Barvy Juda Sokol I Prostějov reprezentovali za mladší žáky Matyáš Roubík ve váze do 38 kg obsadil 3. místo, kdy nestačil na reprezentanta z Moldávie.  Za starší žáky Ondřej Němec ve váze do 50 kg ve velké konkurenci obsadil 7. místo.      

Jen škoda, že město Prostějov o tento sport, který je v součastné době druhým nejrozšířenějším v České Republice, jeví záporný zájem o jeho podporu. Nejeví tak ani zájem o podporu případnou reklamou úspěšných malých Judistů. Naopak musím vyzdvihnout podporu Olomouckého kraje a partnerů, kteří podpořili oddílem v dubnu pořádané závody.

Judista Sokolu Macák kraloval v Praze

V neděli 18.5.2014 se Judo Sokol I Prostějov vypravilo na prestižní turnaj do hlavního města Prahy, kde se zúčastnili také závodníci Německa a Slovenska. Sokol I Prostějov sem vyslal za mláďata Stanislava Macáka, který ve své váhové kategorii nedal soupeřům šanci a obsadil bezkonkurenčně 1. Místo. O den dříve zde bojovali žáci ml. ve váze do 38kg Matyáš Roubík a st. žák do 55kg Ondřej Němec. Oba shodně obsadili výborné 7. Místo. Oba shodně skončili před branami semifinále a nezvládli opravné boje.

V Rakouském Gallneukirchenu Prostějovští judisté bodovali

V sobotu se 10.5.2014 se judisté Sokolu I Prostějov zúčastnili prestižních závodů  v Rakousku. Zde změřili své síly závodníci nejen Rakouska, ale také i Maďarska, Německa a České Republiky prostřednictvím judistů Prostějova. Zde nejvíce zářila judistka Sokola I Prostějov talentovaná Táňa Navrátilová, která startovala v kategorii žen, ve váze do 57kg, obsadila nádherné 2. místo, kdy v prvním zápase po zaváhání prohrála s Rakouskou judistkou. Vše vynahradila v dalším rozhodujícím zápase, kdy si krásnou technikou v postoji a následným držení na zemi poradila s Maďarkou závodnicí, která byla technicky vyspělejší. Tímto dokázala, že tohle není její poslední úspěch v judu za Sokol I Prostějov. Dalším nesmazatelným úspěchem se zapsal David Dvořák, který mohl startovat ve dvou kategoriích, v kategorii dorostu ve váze do 66kg obsadil nádherné 3. místo a v kategorii mužů ve stejné váze v důsledku zranění obsadil 4. místo, tímto prokázal svůj talent. V kategorii mužů ve váze nad 90 kg obsadil Zdeněk Gottwald 5. místo, kdy po skoro roční pauze vlivem zranění, které již mělo ukončit závodní kariéru, se pozvolna dostává zpět do závodní formy. V kategorii dorostu dále nezklamal svým výkonem Ondřej Němec, který ve váze do 50 kg ve velké konkurenci obsadil 7. místo, Martin Slouka v kategorii mužů ve váze do 90 kg vybojoval také 7. místo. Judo Sokol I Prostějov, se opět zapsal na těchto prestižních závodech, díky těmto reprezentantům nesmazatelným písmem.

O den později v neděli 11.5.2014 se v Brně sešli změřit své síly malý začínající judisté z České Republiky a Slovenska. Za Judo Sokol I Prostějov se zde zúčastnil ve váze do 23 kg Jakub Vejmola, který odsadil bezkonkurenčně 1. místo. Ve své váhové kategorii měl tento nadějný prostějovský judista čtyři soupeře, kterým nedal šanci a porazil všechny před skončením časového limitu. Tento mladý judista má v sobě obrovský talent, který dává patřičně najevo.

Nicméně nesmíme opomenout, že svěřenci Juda Sokol I Prostějov, žáci Matyáš Roubík a Jiří Pazdera se tento víkend zúčastnili soustředění krajského výběru reprezentantů Olomouckého kraje, pořádaného reprezentačními trenéry v Raškovicích u F-M.

Vítězství v Hulíně a Velká Bíteš

Na sobotních závodech 3. 5. 2014 v Hulíně odsadili Prostějovští judisté přední příčky. V dobře obsazených závodech vybojoval ve váze do 22 kg Jakub Vejmola 2.místo a Šimon Skopal ve váze do 34 kg obsadil krásné 3.místo. Tito mladí závodníci dokázali čelit i technicky vyspělejším závodníkům a tímto ukázali, že Prostějovské judo dostává mladou naději na návrat ke špici republikového juda.

Rovněž starší Judisté Sokolu I Prostějov tento den se zúčastnili mezinárodních závodů ve Velké Bíteši, kde ve své váze obsadila skvělé 2. místo Adéla Žáková kde našla pouze jen jednu přemožitelku. Na skvělém 4. místě se umístil Ondřej Němec, kdy o umístění rozhodovali pouze body při shodných vítězstvích závodníků. Po drobném zaváhání a smůle s rakouským závodníkem, se na 8. místě umístil Matyáš Roubík. Všichni toto závodníci jsou velkými nadějemi na republikové nejvyšší příčky.

Velká Cena Zdeňka Ludvíka Prostějov

V sobotu 26.4.2014 pořádal oddíl Judo při Sokol I Prostějov závody, kterých se zúčastnilo 172 dětí s celé Moravy. Závody byli rozděleny do čtyř věkových skupin, kde v každé byli malí závodníci zařazeni do váhových kategorií. Z Prostějovských judistů Sokol I Prostějov se v kategorii U9 mladší benjamínci umístili na 2. místě Vejmola Jakub v kategorii do 23 kg, na 5 místě Chytil Petr do 30kg, na 2. místě ve váze do 36 kg Dominik Pohl  a na 4. místě Vinklárek Jakub a ve stejné věkové kategorii U9, ale do 26 kg na 3. místě Götz Radim,v mláďatech na 4. místě do 24 kg Pospíšil Erik. Ve věkové kategorii U11 se umístil v kategorii do 36 kg na 6. místě Skopal Šimon, do 28 kg na 2. místě Burget Pavel, na 2. místě Valenta Samuel a 3. Pazdera Martin oba ve váze do 29 kg na 5. místě Škobrtal Michal a na 2. místě Macák Stanislav v kategorii do 35 kg. V mladších žácích obsadil 2. místo Němec Martin ve váze do 55 kg, 3.místo obsadil Němec Ondřej v kategorii do 50 kg. Ve váze do 38 kg obsadil 5. místo Roubík Matyáš  a do 42 kg Jiří Pazdera 3. místo. Starší žákyně Adéla Žáková porazila svoji soupeřku a tak vyhrála svoji váhovou kategorii, do 63 kg vyhrála a Frýbortová Jiřina tak obsadila 2. místo.
     Těchto závodů se zúčastnilo celkem 20 oddílů. Ve věkové kategorii U9 oddíl Sokol I Prostějov obsadil 5. místo,  4.místo Lutín, 3. místo Slávia Kroměříž, 2.místo SK UP Olomouc a na 1. místě se umístil oddíl Femax Hranice. Ve věkové kategorii U11 se na 5. místě umístil SKKP Brno na 4. místě TORI Brno 3.místo Orel Žďár 2. místo SKUP Olomouc a na 1. místě FEMAX Hranice. V kategorii mladší žáci U13 družstva na 3. místě FEMAX Hranice 2. místo SKKP Brno 1. místo TORI Brno.V Oddílech starších žáků U15 se na 3. místě umístil Sokol I Prostějov, 2. Místo SKP Holešov a 1. místo obsadilo družstvo Sokolu Dědice.
Zároveň bych chtěl tímto ze srdce poděkovat vedení a personálu KaSCentra společenského domu v Prostějově, za zajištění zázemí. Dále velkou zásluhu rodičům za organizaci a pomoc při přípravě a zajištění celé akce oddílu Juda Sokol I Prostějov, dále nesmím opomenout poděkovat finanční podpoře sportu Olomouckého kraje, sponzorům a partnerům oddílu, bez kterých by nebylo možno zprostředkovat celou tuto akci takových rozměrů a v této vnikající kvalitě. Tímto se těším na Další pořádání pokračování závodů v příštím roce, opět jako ředitel soutěže Zdeněk Gottwald. Velké díky všem zúčastněným hlavně závodníkům na této akci.

 

Cenné kovy z Hranic

Judo Sokol I Prostějov se zúčastnil v sobotu 19. 4. 2014 v Hranicích memoriálu Zdeňka Navrátila, kde naši judisté obsadili přední příčky. Ve váze do 38kg Matyáš Roubík obsadil v kategorii mladších žáků bezkonkurenčně 1. místo, tímto výkonem porazil i svůj vlastní stín. V kategorii benjamínků, se na 2. místě ve váze do 23kg umístil Jakub Vejmola, tento mladý judista je další velkou nadějí. Prostějovského Juda, na svůj věk je velmi pohybově nadaný talent. Účast na závodech ovlivnili velkým dílem velikonoční svátky, proto bych chtěl poděkovat rodičům a malým judistům, za velký zájem o tento olympijský sport a věřím, že bude přibývat takovýchto mladých talentů.

Proto bych pozval, v sobotu 26. 4. 2014 všechny kdo mají zájem podpořit Judisty Sokolu I Prostějov, do KaSCentra v Prostějově, kde náš oddíl pořádá závody Velkou Cenu Zdeňka Ludvíka Prostějov, kde zahájení soutěže bude v 10:30 hodin. Všechny příznivce Juda k podpoře Prostějovských Judistů zve ředitel soutěže Zdeněk Gottwald (předseda a šéftrenér)

O týden dříve se 12. 4. 2014 zúčastnil oddíl Juda při Sokolu I Prostějov, turnaje na jihu Moravy v Tvrdonicích, kde naši svěřenci obsadili přední příčky, ve svých váhových kategoriích obsadili Pavel Burget 1. místo kde nenašel přemožitele, Samuel Valenta po jednom zaváhání skončil na 2. místě, Martin Pazdera obsadil skvělé 3. Místo, Michal Škobrtal a Patrik Bouchal, shodně obsadili 4. Místo. Tímto výkonem všichni dokázali že, veškerý úspěch záleží jen na jednotlivém přístupu k tréninku každého jedince. Tímto bych chtěl poděkovat všem.

Zárověň v Brně na závodech přípravek, ve své váhpvé kategorii obsadil 2. místo Jakub Velmola

Mates a Kuba

JUDO DO ŠKOL 22. 3. 2014

Judo Sokol I Prostějov se zapojí do projektu Evropského svazu juda pro Olomoucký kraj. Trenéři Sokolu I Prostějov se zúčastnili semináře, který se týkal zapojení do projektu Judo do škol. Jedná se o rozšíření výuky tělesné výchovy o Judo, na prvním stupni základních škol. Do tohoto projektu je začleněno pouze 10 zemí Evropy. V České republice je to pouze jeden Kraj a v Olomouckém kraji, kde celý projekt zaštítil Hejtman Olomouckého kraje Ing. Jiří Rozbořil, pouze v 5 městech jedna škola. Tento seminář vedli Francouzští lektoři. Z našich trenérů se zúčastnili Zdeněk Gottwald a Martin Slouka. Tento seminář byl velkým přínosem nejen pro Prostějovské judo a výchovu mladých judistů, hlavně také zkvalitnění výuky Juda.

Zároveň se konali závody v Blansku, kde se naši svěřenci za doprovodu rodičů zúčastnili. Výborným výkonem obsadili přední příčky. Matyáš Roubík ve váze do 38kg a Stanislav Macák do 34kg, oba bezkonkurenčně obsadili 1. místo. Samuel Valenta, Jiří Pazdera, Pavel Burget ve svých váhových kategoriích obsadili skvělé 2. místo, Erik Pospíšil a Jakub Vinklárek získali 3. místo. Celá výprava Juda Sokol I Prostějov si tedy odváží z Blanska cenné kovy a zkušenosti. Pro tyto závodníky je to velká motivace pro další trénink a závody.

Brno (přípravky)

Velký úspěch 15. 3. 2014 se podařil nejmenším svěřencům v Brně, kde obsadili přední příčky Stanislav Macák a Pavel Burget, bezkonkurenčně ve svých váhových kategoriích nedali svým soupeřům šanci a obsadili 1. místo. Martin Pazdera skončil ve své váze těsně na 2. místě. Adéla Palečková na 4. místě a Patrik Bouchal na 5. místě, tito dva předvedli krásný výkon na svých prvních závodech a jsou tak velkou nadějí Prostějovského juda.

Zároveň proběhli závody v Jablonci nad Nisou

Kde startovali ve váze do 38 kg Matyáš Roubík, který v prvním zápase nestačil na svého soupeře, který jej nedostal do opravných bojů, ve váze do 42 kg potom Jiří Pazdera který v prvním kole nestačil na německého závodníka, který jej také nedostal do opravných bojů. V neděli pak následovalo soustředění, které vedl olympionik Jaromír Ježek. Naší dva judisté se tohoto také zúčastnili a je to pro ně obrovská zkušenost z velkých závodů, které pokračují druhý den společným tréninkem.

Veselí nad Moravou

Cenné kovy získali judisté Sokol I Prostějov 8. 3. 2014 ve Veselí nad Moravou.  Všichni naši závodníci, kteří se zúčastnili, obsadili medailové pozice. V mladších žácích ve váze do 38 kg obsadil 2. místo Matyáš Roubík, který prohrál ve vyrovnaném boji, po skončení časového limitu na Juko (5 bodů). Ve váze do 42kg obsadil 3. místo Jiří Pazdera. Oba tito závodníci potvrdili formu do kvalifikace na Pohár ČR. V nejmladších závodnících se naší dva judisté Martin Pazdera a Pavel Burget umístili na výborném 3. místě, ovšem tito závodníci mají ještě mnoho před sebou a mohou získávat cenné zkušenosti do žákovských soutěží.

Grand Prix Ostrava

Oddíl Judo Sokol I Prostějov 15.-16.2.2014 se zúčastnil GP Ostrava. Na těchto závodech rozdělených do dvou dní, kdy v sobotu se poprali žáci, kterých se zúčastnilo dohromady 540 závodníků, v neděli pak dorost a junioři, kterých bylo dohromady 340. Oddíl Prostějova, vzhledem k zdravotní absenci, měl jednoho zástupce. V nejvíce obsazené váhové kategorii do 38kg kde startovalo 49 závodníků, Matyáš Roubík v prvním zápase nestačil na pozdějšího finalistu, ale ten ho dostal do opravných bojů, kde Roubýk bezchybně prošel přes dva soupeře krásně provedenými technikami hodů a vyhrál tak před skončením časového limitu na Ipon. Poté již nestačil na dalšího soupeře, který byl o výkonnostní třídu vyspělejší. Tímto mladší žák Matyáš Roubík ve váhové kategorii do 38kg obsadil výborné dělené 7. místo. Roubík je velký talent a na takto velkých mezinárodních závodech urval cenné body do nominace na Mistrovství České Republiky.

 

V Neděli měl oddíl Judo Sokol I Prostějov opět jednoho zástupce v dorostu ve váze do 66kg, kde startovalo 33 judistů, z Polska, Slovenska a České republiky. David Dvořák první zápas bezkonkurenčně vyhrál technikou na zemi „škrcením“, a dostal se mezi 16 nejlepších ve své váze. V druhém zápase narazil na Polského reprezentanta a bohužel po slibném úvodu prohrál technikou na zemi. Závodník z Polska další zápas prohrál a nedostal tak Dvořáka do opravných bojů. Proto David Dvořák obsadil ve váze do 66kg dělené 15. místo a získal tak cenné body do kvalifikace na MČR.

Závody Lutín

Dominik POHL ve váze do 31 kg na 1.místě, Samuel Valenta do 28,6 kg na 2. místě, Martin Znojil do 34,5 kg 2. míst, Michal Škobrtal do 33,6 kg na 4. místě.

Malí Judisté Sokolu I Prostějov dovezli cenné kovy z Žiliny

V sobotu 8. 2. 2014 nejmladší judisté Sokolu se zúčastnili závodů v Žilině, kde uspěli v na výbornou. V silně obsazeném závodě obsadili Stanislav Macák 3. místo ve své váhové kategorii, kde o umístění na druhém, třetím a čtvrtém místě, pro shodný výsledek závodníků, muselo rozhodnout dodateč rozvážení. Na taktéž krásném 3. místě se umístil Pavel Burget, kdy bezkonkurenčně zdolal před skončením časového limitu dva soupeře. Na čtvrtém místě se umístil Martin Pazdera, kdy se mu podařila krásným výkonem zdolat jednoho soupeře. Všichni tito závodníci si odvážejí ze Slovenska cenné zkušennosti a zážitky z velkých závodů.

Ve stejný den v Hradci Králové se prali žáci Sokola I

Judo Sokol I Prostějov zde vyslalo výpravu dvou judistů. Na velmi dobré úrovni žákovských závodů se Matyáš Roubík po zaváhání o postup do finále, popral o třetí místo. V úvodu tohoto zápasu vedl, ale jeho soupeři se ho podařilo dostat do držení, kterým prohrál. Proto Roubík po vyčerpávajícím boji obsadil ve váhové kategorii do 38kg dělené 5. místo. Jiří Pazdera obsadil ve váze do 42kg pěkné 11. místo, kdy v úvodu zápasu provedl pěknou techniku, ale jeho soupeř ho dostal na zemi do pevného držení, kterým prohrál. Tento jej poté díky prohře nedostal do opravných bojů. Pro tyto žáky to byla malá příprava na příští víkend, kde se již v Ostravě budou rozdělovat body do kvalifikace na Mistrovství České Republiky. Tito svěřenci oddílu Judo Sokol I Prostějov jsou velkými  nadějemi na medailové umístění.

Judo Sokol I Prostějov v České Třebové

Oddíl Juda Sokolu I Prostějov se v sobotu 18. 1. 2014 zúčastnil Velké Ceny České Třebové. Zde přijelo změřit své síly 320 benjamínků a žáků z České republiky a Slovenska. Naše výprava bodovala a odvezla cenné kovy. Nejlépe se umístil Pavel Burget, který ve své váhové kategorii nestačil pouze na jednoho soupeře a umístil se na výtečném 2. místě. Stanislav Macák po úvodním zaváhání, a chybě v posledním zápase obsadil krásné 3. místo. Tito dva judisté jsou velkým příslibem pro žákovské kategorie v příštích letech. Matyáš Roubík odstartoval sezónu prvním rokem v Mladších Žácích a na své váhové kategorii do 38kg, bezkonkurenčně prošel do boje o postup do finále, kde narazil na o rok staršího soupeře a po skončení časového limitu prohrál těsným výsledkem, v boji o třetí místo již nestačil na svého soupeře a skončil na vynikajícím děleném 5. místě. Matyáš tímto prokázal že patří mezi kandidáty na Pohár České Republiky, na který se pokusí nasbírat kvalifikační body 8. 2. 2014 v Ostravě.

O den později v neděli 19. 1. 2014, proběhly kategorie dorostu. Judo Sokol I Prostějov v České Třebové reprezentoval ve váze do 66 kg David Dvořák, ten první zápas neuspěl s pozdějším vítězem této váhové kategorie. Další zápasy se mu dařilo. První z těchto, se Dvořákovi podařilo vyhrát úspěšnou technikou v postoji před skončením časového limitu, a ve druhém úspěšném zápase se podařilo Dvořákovi nasadit soupeři škrcení, díky kterému soupeř vzdal zápas před časovým limitem. Tímto se dostal do boje o bronzovou příčku, kde nestačil na svého soupeře. David Dvořák tedy získal pro Judo Sokol I Prostějov dělené 5. místo. Pro tohoto judistu je to výborný start do nové sezóny, nyní v kategorii dorostu.