Rok 2010

výhry/prohry

16.10. a 17.10.2010 VC Jihlavy

O víkendu 16. A 17. 10 proběhly v Jihlavě další závody, kterých jsme se účastnili. V sobotu závodily v ženách Vendula Klíčová (do 63 kg) a Michaela Žváčková (do 57 kg) a obě obsadily 3. místo. V neděli závodila Lucie Burgetová v kategorii mladších žákyň aobsadila krásné 3. místo. Čtvrtým závodníkem byl Petr Havier, který bohužel nešťastnou náhodou prohrál ve své velmi obsazené kategorii a soupeř ho už potom nevytáhl do opravek.

3. místa

Míša Žváčková

Vendula Klíčová

Lucka Burgetová

Bez umístění

Peťa Havier

 

9.10.2010 MČR družstev

 

 

 

 

 

 

 

 

Dne 9.10.2010 proběhlo v Olomouci Mistrovství České Republiky žen, dorostenek a starších žákyň. Z našeho oddílu soutěžily za družstvo klubu SK UP Olomouc Blanka Vlachová (70 kg) a Michaela Žváčková (57 kg). Družstvo SK UP Olomouc skončilo na 2. místě za favorizovaným družstvem Sokol Praha Vršovice.

2. Místo- SK UP Olomouc

Míša žváčková

Blanka Vlachová

 

18.9.2010 Brno Cup

Brno Cupu jsem se zúčastnila pouze já (Michaela Žváčková), protože ostatní onemocněli nebo se z různých důvodů nemiohli dostavit. V prvním zápase jsem prohrála s reprezentantkou Polska, v opravných bojích jsem poté vyhrála hodem na yuko a následně udržením soupeřky ze Sokola Praha Vršovice. V souboji o 3. místo jsem soupeřku upáčila v boji na zemi.

3. místa

Míša žváčková

 

5.6.2010 VC města Prostějova pohár Viléma Změlíka

1. místa

Vendula Sekaninová

Lucka Burgetová

Martin Pěnčík

Aleš Pluháček

Bez umístění

Tomáš Ševčík

Tomáš Daněk

Robert Lázna

Lukáš Batelka

Monika Nadymáčková

 

10.4.2010 Velikonoční turnaj Blansko

1. místa

Lucka Burgetová   3/0

Dneska velice dobrý výkon. Není skoro co dodat, až na pár chybiček, jako je ta rychlost. Jinak super. 

Aleš Pluháček   3/0

Aleš všechny své zápasy vyhrál a byl to pěkný výkon. Ale dva bohužel jen na 1 bod. Aleš má dobrou stabilitu při boji a nožky mu jdou taky dobře. Ovšem bočáky jsou slabé, protože Aleš netáhne rukama. Asi o tom ví, a tak je v zápase moc nedělá. Ale cesta vede jinudy: naučit se táhnout při bočácích rukama. Taky jsem si všimla, že Aleš zápasy neudýchává, ale o tom jsme už spolu mluvili, proto se také frekvence a účinnost jeho nástupů s postupujícím zápasem snižuje.

 

2. místa

Martin Pěnčík   3/1

Na Marťu dneska trochu slabší výkon než jsme zvyklí. Jeden prohrál a to že podcenil soupeře a další s přehledem a rychle vyhrál na o goši. Marťa má větší sílu než většina jeho soupeřů, ale ukázalo se, že když dojde na límání chleba, Marťa dělá pořád jen o goši. Chtělo by to na ty těžší soupeře dělat kombinace chvatů.

Ondra Vlček   1/1

Ondra měl ve váze jednoho soupeře a šel s ním tedy opakovaný zápas. V prvním utkání vyhrál, myslím na yuko, byl výrazně aktivnější než jeho soupeř a zasloužil si to, i když z nějakého důvodu dělá bočáky na napnutých rukách, a na to se bohužel nedá házet, protože se nedostane pod soupeře. Druhý zápas jsem neviděla, ale skončil pro Ondru prohrou na 10. Moc se mi líbil i když byly taky chybičky.

3. místa

Lukáš Batelka   1/2

Lukáš je na soupeře moc hodný, bojí se jít do nich trochu po hlavě, ale závodí teprve krátce a sbírá zkušenosti. Musí jim to trošku ztížit ty hody, lehce se nechá položit na záda. Zabrat na tréninku!!!A přidat trochu na rychlosti.

Bez umístění

Tom Ševčík   0/3

Tom nám trošku zeslábnul a taky je na soupeře moc hodný. Více elánu a hlavně více trénovat a hlavně poctivě!!! A trochu rychlosti.

Robert Lázna   1/2

Robert se pral pěkně, ale chce to méně zuřivosti a více uvažovat hlavou. Oceňuji Robertovo nasazení v zápase, které mu pokaždé vydrželo až do konce. Ale musí si dávat pozor na to, aby při zápase neposkakoval, snižuje si tím zbytečně stabilitu. První zápas bohužel prohrál na 1 bod, se soupeřem byli vyrovnaní, ale když Robertovi rozhodčí něco připomněl, Robert se k němu choval drze a málem to skončilo schidem, protože rozhodčímu se neodmlouvá, a už vůbec ne hrubě. Takže si tím jen pohoršil. Druhý zápas vyhrál na yuko, kdy měl nad svým soupeřem po celý zápas převahu a poslední zápas prohrál se zkušenějším soupeřem.

Vendy Sekaninová   0/3

Vendy byla 4., doufám, že se nepletu, viděla jsem z toho 2 zápasy. Vendy dneska podala slabší výkon než obvykle. Nebylo to zlé, ale byly tam velké hrubky. Soupeře nemůžeme házet když nám blokuje naši límcovou ruku, to se k němu prostě nemůžeme dostat a ve většině případech stačilo změnit směr a všechny by letěli, to znamená, že když to nejde dopředu tak to půjde dozadu. A chytat si levý úchop, když do leva žádné chvaty nedělám je taky zbytečné. Chce to neztrácet nervy a věřit si, protože na tréninku se Vendy pere dravě a má rychlost i sílu.

 

Pro všechny: Hlavní je nechodit za soupeřem což se asi špatně dělá. :-)

Zprávu provedl trenér Honza a trenérka Míša

 

3.4.2010 Uherské Hradiště

2. místo

Pluháček Aleš   3/1

Aleš podal velmi pěkný výkon, kdy ve třech utkáních, která vyhrál,  bojoval až do konce s velkým nasazením a dělal pěkné nožní chvaty. Bohužel ve 4., posledním utkání zaváhal a soupeř hodil na yppon. Aleš by měl natrénovat bočáky, aby mohl házet i na ně.

Zprávu provedla trenérka Míša

 

3.4.2010 MČR juniorů a juniorek

3. místo

Blanka Vlachová  

Blanka vážila méně jak její soupeřky, přesto však byly její boje vyrovnané a obsadila pěkné 3. místo.

!!! Gratulujeme !!!

Zprávu provedla trenérka Míša

 

6.3.2010 Ženské složky - Dědice

1. místo

Blanka Vlachová    2/0

Blanka byla zařazena do vyšší váhové kategorie, k soupeřce ve vyšší věkkové kategorii a v opakovaném utkání svou soupeřku výrazně technicky i silově převyšovala, a tak obě utkání ukončila před časovým limitem na yppon.

 2. místo

Michaela Žváčková   2/1

Já jsem šla tentokrát nedobrovolně do váhy 70 kg (s 55, 5 kg), protože se na závodech nevyskytovaly soupeřky mé váhové kategorie. První zápas byl se soupeřkou, která měla jen 63 kg, ale jelikož jsem dělala nástupy pomalu, tak se mi zápas moc nevydařil, ale nakonec jsem vyhrála. Druhý zápas, se soupeřkou do 70 kg jsem po nějaké době prohrála na hod na yppon. Třetí zápas byla soupeřka opět do 63 kg a zde jsem hodila na yppon já.

Zprávu provedla trenérka Míša

 

14.2.2010 Český pohár Hranice

3. místo

    Peťa Havier   5/1

     - Peťa měl velice obsazenou váhovou kategrii a to přes 40 závodníků ze 6 zemí světa!!! Počínal si skvěle, dvakrát hodil na krásný Ippon na techniku "Tomoe nage" poté jeden zápas zaspal a prohrál na Yuko (s vítězem své Váhové kategorie). V opravkách všechno vyhrál a tudíž získal bronzovou medaili. O mnoho lepší výkon než minulý týden možná taky tím, že už měl svoji váhu 34 Kg.

Bez umístění

    Lucka Burgetová   0/3

    - Lucka pěkně vychyluje rukama, ale chybí ta koncovka, a trochu rychlosti. A hlavně nenechat se chytat za krkem.  V prvních dvou zápasech se Lucka držela dlouho, poslední skončil o něco rychleji. Zápasy vypadaly ze začátku velice vyrovnaně, soupeřky byly zkušené, chce to udržet bojovnost až do konce, není nutné vyhrát na yppon.

zprávu provedl trenérk Honzík a trenérka Míša

 

6.2.2010 USK cup Praha

1. místo

    Míša Žváčková

     - Vyhrála jsem 3 zápasy. V prvním zápase jsem nejprve vedla na Wazari, poté soupeřka získala Yuko a následně Wazari, pak jsem získala yuko a zápas pokračoval do Golden skore, kde jsem vyhrála na yuko hodem na "nožky". Druhý zápas jsem nejprve hodila na Wazari, pak mě málem diskvalifikovali za úchop za nohu, ale po poradě uznali, že to bylo rámci  kontrachvatu, a nakonec jsem vyhrála na ypon zraněním soupeřky, které jsem nešťastnou náhodou při páce zlomila ruku, což mě velmi mrzí :-( . Ve třetím zápase jsem trochu zaspala a nechala se chytit na zemi na 3 s do držení a poté jsem ji upáčila.

   Blanka Vlachová

    - Bláňa měla v své váhové kategorii velmi silné soupeřky, které pravidelně startují na světových pohárech (reprezentace CZE,SVK i AUT), a bohužel při ní nestálo štěstí. Bojovala statečně a podala dobrý výkon.

zprávu provedla trenérka Míša

 

 

6.2.2010 VC města Veselí nad Moravou (mláďata, mladší žáci a žačky)

1. místa

    Martin Pěnčík

     -Marťu jsem dal do těžší váhové kategorie, aby se popral a nepral se pořád s Tomem ševčíkem. I s těžšími soupeři si Marťa poradil přesvědčivě a všechno vyhrál, i když zápasy mohly vypadat trochu lépe.

    Vendula Sekaninová

    -Super výkon, i když byly i malé chybičky a zaváhání. Štěstí stálo při ní, hlavně při posledním zápase, kdy prohrávala a nakonec udržela po sporném hodu. Všechno vyhrála.

2. místo

    Lucka Burgetová

    -Jeden vyhrála a jeden prohrála. Má pěkné vychýlení soupeřky, ale bohužel pomalé nástupy a kombinace. Chce to přidat do rychlosti a bylo by to super. Jinak stabilní výkon.

3. místa

    Tomáš Ševčík

    -2 prohrál a 1 vyhrál a to když porazil našeho Toma Daňka. Zápasy jsem bohužel nevidel, ale chtělo by to se neflákat na trenincích. Měl na víc, alespoň na to druhé místo.

    Petr Havier

    -Měl obsazenou kategorii a kdyby si na váze sundal kalhoty tak by mohl jít do 34 a nemusel by chodit vyšší váhovou katgorii. 38. 4 kila jsou dost znát na síle. Jinak svoji tabulku s přehledem vyhrál a v semifinále narazil na Vydru (asi další dobrej soupeř po Klusáčkovi a Cinádrovi). Byla to zbytečná prohra. Chce to více agresivity a vybojovat si svůj úchop. O třetí místo skoro zaváhal, ale nakonec ho získal.

Bez umístění

    Tomáš Daněk

    -Šel 3 zápasy a všechny bohužel prohrál. Jeden prohrál s Tomem Ševčíkem. Až příliš se na zápas těší a pak v zápase zmatkuje a zbytečně skáče. Chce to uklidnit zápasy.

    Jarda Otáhal

    -Měl ze všech nejobsáhlejší váhovou kategorii. Ve své tabulce jeden vyhrál ale bohužel 2 prohrál a tudíš nepostoupil dále.

Pro všechny platí dělat méně čurbesu na tréninku a více se věnovat nástupům a hlavně randori až teda na Vendy.

zprávu provedl trenér Honzík