Vyrazili jsme do Galanty

13.11.2017 14:27

V sobotu 11. listopadu jsme časně zrána vyrazili na turnaj do Galanty. Lze říci na tradiční turnaj, byli jsme tam letos již čtvrtým rokem po sobě. Po turnaji zůstaly trochu rozpačité pocity, malou nápovědou průběhu dne byl už fakt, že jsme chvíli po odjezdu z Prostějova na dálnici prorazili pneu. Druhá polovina výpravy naštěstí dojela bez problémů. Samotný turnaj pak začal se značným zpožděním (děkujeme rakouským judistům) a skončil až skoro v devět večer...

V turnaji se zadařilo bratrům Vašutovým, Ondra získal v kategorii U11 do 46 Kg zlatou medaili a jeho bratr Dominik v U15 do 66 Kg stříbro. Dominik se současně pral i v dorostencích. Bohužel organizace turnaje zaskřípala a dopadlo to tak, že Dominik létal z jednoho tatami na druhé, sotva se dopral v U18, už měl nastupovat v U15. Po dohodě jsme se rozhodli, že dorostence trochu vypustíme, hlavně proto, že ve své vlastní kategorii měl našlápnuto k vynikajícímu výsledku. I tak obsadil v U18 bodované páté místo. Stříbro z vlastní U15 je pro něj navíc zadostiučiněním poté, co se o 2 body nedostal letos na republiku. Matyáš Roubík v U15 do 60 Kg smolně prohrál se silovým závodníkem z Rakouska a musel se spokojit se třetím místem. Stejný úspěch se mu povedl v kategorii dorostenců U18 do 60 Kg a tak si odvezl z Galanty dva bronzy. 

 

Ostatním se již dařilo méně. Viktor Otta v U9 do 30 Kg obsadil 11. místo, jeho soupeř ho bohužel po prohře v prvním kole nevytáhl do opravek. Denis Dvorský v U11 do 34 Kg obsadil deváté místo, zastavil ho až borec se 3. kyu. Barča Vítková netrefila váhu a šla do U11 do 40 Kg, kde i přes bojovný výkon na své soupeřky nestačila. Alex Srpek se v U9 do 27 Kg pral moc hezky a jen kousek mu chyběl k bronzové medaili. Podobně jako Davidu Zaoralovi v U11 do 38 Kg, kterého zastavila v boji o bronz rozhodčí udělením hansoku make za nedefinovanou zakázanou techniku. Oba tak skončili na pátém místě. 

Zpět