Velká škola v Budapešti, dobrý výkon v Ostravě

04.06.2016 11:42

Na konci dubna jsme vyrazili na velkou výpravu do Budapešti. Turnaj s obsazením přes dva tisíce závodníků z 24 zemí byl zatím tou největší akcí, které jsme se zúčastnili. Bohužel bylo pro nás nevýhodné stanovení věkových kategorií, kdy naše těžiště v mláďatech U9 muselo bojovat ve sloučené věkové kategorii do U12. Tam byla matematika daná. Při +- 50 soupeřích v každé váze starší závodníci vyzbírali výsledky, zatímco mladší si odvezli hlavně zkušenosti. Z celé naší spojené výpravy Sokola a ostravských judistů Největšího úspěchu dosáhl Martin Basl, který sice prohrál v prvním kole, nicméně byl vytažený do repasáže. Tam také prohrál, ale konečné dělené páté místo je naše:-). Přes první kolo se dostal i starší žák Matyáš Roubík. Čekání na repasáž už ale nemělo šťastný konec, jeho soupeř se nechal hloupě diskvalifikovat a naše účast v Budapešti tím skončila. 

Vypadá to, jako bychom schytali řádný výprask. Výsledkově ano, jenže nikoliv projevem. Řada zápasů mláďat, i proti o celé roky zkušenějším závodníkům, byla těsná. Když si uvědomím, kde budou naši mladí za tři roky, až budou na tomto turnaji nejstarší v kategorii, mám z toho našeho vystoupení vlastně dobrý pocit.

V Ostravě jsme se zúčastnili tradičního Bail Cupu. Turnaj z 15. května měk zajímavý průběh. Přemotivovaný Matyáš Roubík (a vzhledem k dění kolem předchozího turnaje družstev, kde neprobíhalo všechno zrovna fér) dvakrát naskočil soupeři do techniky a nechal se hodit způsobem, jakým neprohrál snad už od mláďat. Úspěšnější bylo duo Barča Vítková a David Zaoral. Dostali se do jedné hmotnostní kategorie, naštěstí na opačné strany pavouka. Jejich souboj ve finále byl pro Sokol I Prostějov skvělou reklamou. David nakonec bral první místo, Barča druhé. Uspěl i Alex Srpek, který si dovezl bronz.

Zpět