Velká cena Prostějova

23.05.2017 21:05

V sobotu 20. května se ve sportovní hale DDM uskutečnil pátý ročník Velké ceny Prostějova – memoriálu Zdeňka Ludvíka. Celkem 196 judistů z ČR, Slovenska a Polska bojovalo o poháry, medaile, diplomy a sportovní úspěchy jako takové. Pořádající oddíl juda Sokol I Prostějov na turnaj vyslal 26 svěřenců, kterým se dařilo zejména v kategoriích mláďat, kde získali hned dvakrát první místo v soutěži družstev U9 a U11. Turnaj byl letos pojat jako Významná soutěž České obce sokolské a současně kvalifikační pro Přebor České republiky mladších žáků. Akci, kterou mj. navštívili olympionik Pavel Petřikov a předseda OS ČOS Petr Syrový, výrazně podpořila společnost Navos Farm Technic, Olomoucký kraj a město Prostějov. Podporu turnaj získal též od společností Bohemia Chips a Kofola. Milou pozornost pro vítěze každé kategorie v podobě dortíku ve tvaru judogi poskytla Jana Straková z Tovačova. Turnaj se výrazně povedl hned šestici Prostějováků, kteří ve svých kategoriích obsadili první místo.