Republika ČOS a Tvrdonice

09.01.2018 10:00

Medailové vinobraní Juda Sokol I Prostějov
14.10.2017 v Tvrdonicích u Břeclavi 8 medailí. Ve svých kategoriích Viktor Otta bez zaváhání bral zlato, Alex Srpek stejně hladce těsně 2. místo, Barbora Vítková senzačním výkonem k nepoznání porazila všechny soupeřky a umístila se na 1. místě, Michal Mejzlík se po dlouhé době vypravil na závody a prokázal že umí a bral také 1. místo, jeho bratr Petr Mejzlík první zápas odedřel vítězstvím a potom skončil před branami finále a bral 3. místo. Eva Vránová malou chybou přišla také o finále a brala 3. místo. Jakub Ťápal jako nejmlačí z oddílu se teprve rozkoukává, ale skvělým výkonem bral 3. místo. Denis Dvorský skončil také před branami finále a skončil na 3. místě. Je vidět že tito závodníci každým dnem rostou do mistrovských rozměrů a dokáží naslouchat a nechají si poradit od trenéra.
Na sólo jízdu se do Polné u Jihlavy vydal Václav Durdík kdy ve velké konkurenci zahraničních závodníku se popral o 3. místo z jasným favoritem, ale nádherným výkonem mu nedal šanci a vyhrál.
15.10.2017 se Sokol I Prostějov oddíl Juda vypravil zúčtovat celoroční snažení na Přebor České Obce Sokolské do Mohelnice, kde se sešli závodníci z celé republiky. Za Sokol I Prostějov se zúčastnilo pouze 12 judistů, ostatní si udělali volno nebo ze zdravotních důvodů měli absenci, což mě mrzí.
Hned na začátku turnaje se potkali ve finále stejné váhy Viktor Otta který ve vyčerpávajícím zápase nestačil na Alexe Srpka který se stal Mistrem Republiky Přeboru ČOS, Otta se musel tak spokojit s titulem vicemistra. Barbora Vítková se dostala do finále kde nestačila na svou soupeřku s brala titul vicemistra Přeboru ČOS. Jakub Ťápal se konečně snad našel, ale i přes senzační výkon nestačil na jediného soupeře a stal se tak vicemistrem Přeboru ČOS. Eva Vránová zjistila že i kluci jdou porážet a nestačila pouze na jediného a stala se tak vicemistryní Přeboru ČOS. Denis Dvorský začal bezkonkurenčním výkonem a nedával soupeřům šanci, jen v posledním zápase mu došel dech a obsadil 2. místo, přesto se stal Mistrem Přeboru ČOS. Dalším byl Ondřej Vašut, tento také nestačil svou hlavou na jediného soupeře a obsadil 2. místo, kdy i on se stal Mistrem Přeboru ČOS. V kategorii mladších žáků Martin Pazdera senzačně v pavouku prošel přes jedno zaváhání, kdy o 3. místo vyhrál těsným výsledkem po skončení časového limitu. Pavel Burget měl podobný osud a bral také 3. místo. Martin Basl se přes hezký výkon kdy udělal mnoho chyb musel spokojit s 5. místem. Dominik Vašut v starších žácích nádherným výkonem skončil před branami finále kdy poté vybojoval 3. místo, a v možnosti dorostenců mu výkon st. žáka stačil na krásné 5. místo. Dorostenec Ondřej Němec svým výkonem také skončil před branami finále a vybojoval 3. místo.
No k organizaci: toto měla být uzavřená celorepubliková soutěž Přeboru ČOS 2017, přijeli závodníci, kteří nejsou členové Sokola. Pořadatel se rozhodnul o výjimku, aby nezklamal malé judisty, kteří vážili cestu do Mohelnice, aby nejeli zbytečně. Což se mu vymstilo při závěrečném vyhodnocování kdy chtěl nějak oddělit členy sokola tím, že členové obdrží navíc medaile podle umístění v Přeboru ČOS. Toto se setkalo z obrovskou kritikou trenérů a rodičů nečlenů ČOS. Pořadatelovi se vymstilo udělat ústupek, ale vše děláme pro male judisty a pro tu radost v dětských očích z úspěchu.

Zpět